Dodavatel prvotřídního porfyru

O firmě

Kamenolom Kubo s.r.o. se specializuje na těžbu křemenného porfyru, kamene který nachází široké uplatnění zejména ve stavebnictví a zahradní architektuře. Celý sortiment najdete v ceníku a fotogalerii kde můžete shlédnout i možnosti uplatnění.

Lom byl založen již v roce 1842 žernoseckým rodákem panem Kubo. Současným majitelem je ryze česká společnost Kamenolom Kubo s.r.o. která byla založena v roce 2002.

Možnosti uplatnění jsou velmi široké, od odvalového kamene který je vhodný pro zpevnění břehů řek, rybníků a jezer; dále kamene netříděného, který se dále může štípat až po kámen tříděný a v neposlední řadě o řezané dlaždice a obkladové desky vhodné pro  vytvoření nádherné přírodní dlažby a obklady budov, krbů, schodů atd.Křemenný porfyr

Tato vyvřelina sopečného původu pochází z období prvohor, kdy postupným chladnutím lávy vznikly pravidelné kamenné sloupky, které jsou odpradávna vyhledávanou surovinou  s vysokou pevností, vynikající opracovatelností a trvanlivostí.

Maložernosecký porfýr má pórovitou strukturu, zůstává jako mlýnský kámen ostrý a proto byl už v dávných dobách velmi vyhledáván.

Z křemenného porfyru vyráběli mlýnské kameny “žernovy” již staří Keltové. Odtud pochází i název obce kde se lom nachází. V okolí lze dodnes najít stopy po této pradávné činnosti. Žernovy pak můžete kromě Malých Žernosek vidět i v muzeích v Drážďanech, Berlíně a Hamburku.

Tel.: +420 416 539 062!!! UPOZORNĚNÍ !!!

 

Vjezd do lomu je jen pro
vozy do 3,30 m výšky !!!

Napište nám

*

 

* - Povinné pole

© 2014 Copyright. All Rights Reserved.

Created by webul.cz